راهنمای خرید کولر گازی ایستاده

برای راه‌اندازی کولر گازی ایستاده چه مواردی لازم است؟

موارد مورد نیاز برای راه‌اندازی کولرهای گازی ایستاده بر اساس مدل متفاوت است، اما تنظیم همه‌ی مدل‌ها معمولاً سریع و بی‌دردسر است. ازآنجاکه همه کولرهای گازی ایستاده هنگام خنک شدن، هوای گرم و رطوبت را حذف می‌کنند.

هوا باید به مکان دیگری تخلیه شود که معمولاً از طریق یک کیت پنجره همراه به بیرون منتقل می‌شود، کیت‌های پنجره دارای یک نوار لغزنده و شیلنگ خروجی هستند که به‌راحتی می‌توان آن را برای خروج هوای گرم به بیرون تنظیم کرد.

مدل‌های منتخب را می‌توان در داخل سقف قرار داد یا از طریق دیوار تهویه کرد، هنگامی‌که شیلنگ خروجی و کیت پنجره را راه‌اندازی کردید، می‌توانید به‌سادگی کولر گازی خود را نصب کرده و خنک کردن محیط را شروع کنید!

کولرهای ایستاده چگونه آب را تخلیه می‌کنند؟

می‌دانیم که کولر گازی‌های ایستاده هوای گرم و رطوبت را از هوای شما حذف می‌کنند و هوای گرم را از طریق یک کیت پنجره خارج می‌کنند. اما در مورد رطوبت چطور؟ نحوه‌ی برخورد کولرهای گازی با این میعانات به چند طریق است که در ادامه به این روش‌ها اشاره خواهیم کرد:

راهنمای خرید انواع مدل های کولر گازی ایستاده

مدل‌های کاملاً خود تبخیری: کولرهای گازی ایستاده پیشرفته به‌طور خودکار رطوبت شلنگ خروجی را همراه با هوای گرم تبخیر می‌کنند. این بدان معنی است که شما به‌ندرت (یا هیچ‌وقت) مجبور نخواهید بود با آب میعانات جمع‌آوری‌شده مقابله کنید.

پمپ تخلیه گرانشی و میعانات گازی: یکی دیگر از راه‌های رایج برای خلاص شدن از شر رطوبت جمع شده، اتصال شلنگ تخلیه است. به‌سادگی شیلنگ را به دریچه تخلیه وصل کنید و آب را به یک مکان تخلیه یا مکان دیگری هدایت کنید.

حذف دستی: کولرهای گازی ایستاده استاندارد دارای سطل‌هایی هستند که باید به‌طور دوره‌ای تخلیه شوند، برخی از آن‌ها هر 8 ساعت و برخی دیگر فقط یک‌بار در ماه. بسته به رطوبت و زمان استفاده شما، آب در داخل دستگاه جمع می‌شود و شما به‌سادگی باید آن را خاموش‌ کنید، سطل را خالی کنید.

به چه اندازه کولر گازی (سطح بی تی یو) نیاز داریم؟

مشابه سایر انواع کولرهای خانگی، کولرهای گازی ایستاده قدرت خود را با بی تی یو BTU اندازه‌گیری می‌کنند. هر چه بی تی یو قدرت خنک‌کنندگی کولر گازی ایستاده بیشتر باشد، فضای بیشتری را می‌تواند خنک کند.

انواع اندازه های کولرهای گازی ایستاده

کولرگازی ایستاده برای چه متراژی مناسب است؟

ما معمولاً کولرهای گازی ایستاده خود را بر اساس دستورالعمل‌های متراژ مربع زیر طبقه‌بندی می‌کنیم:

  • اتاق‌های کوچک: کولرهای گازی ایستاده با میزان انرژی بین 7000 تا 10000بی‌تی‌یو برای اتاق‌خواب‌های کوچک، دفاتر یا مهدکودک‌ها تا 40 مترمربع ایده آل هستند.
  • فضاهای متوسط: سیستم‌های کولر گازی ایستاده در این دسته برای خنک کردن فضاهای متوسط ​​تا بزرگ مانند اتاق نشیمن، اتاق‌های آفتاب‌گیر یا اتاق‌خواب‌های بزرگ‌تر مناسب هستند. اگر فضای اتاق شما بین 35 تا 70 مترمربع است، مدل‌های کولر گازی را با 11000 تا 14000بی‌تی‌یو قدرت خنک‌کنندگی مشاهده کنید.
  • کاربردهای بزرگ/تجاری: خرید این دستگاه‌های کولر گازی ایستاده در کاربردهای تجاری و صنعتی، ازجمله اتاق‌های بزرگ سرور کامپیوتر، کارگاه‌های تولیدی و فضاهای مخصوص رویدادهای بزرگ، به‌خوبی عمل می‌کنند.

آیا می‌توان شیلنگ خروجی را طولانی‌تر کرد؟

به‌طورکلی، شما نباید شیلنگ خروجی یک کولر گازی ایستاده را طولانی کنید. بسته به سازنده، این مسئله می‌تواند گارانتی شما را باطل کند و به‌طور بالقوه باعث گرم شدن بیش‌ازحد کولر گازی شما شود.

چرا کولر گازی ایستاده باید به سمت بیرون از فضای داخلی تهویه شوند؟

زیرا کولرهای ایستاده با استخراج هوای گرم از فضا، اتاق شما را خنک می‌کنند. برای خنک شدن بهتر و مؤثرتر، گرما باید از اتاق خارج شود. اگر هوای گرم به بیرون تخلیه نشود، در اتاق شما باقی می‌ماند و هوای خنکی که وارد فضای شما می‌شود را بیرون می‌راند.

آیا می‌توانیم هوای گرم را از درب شیشه‌ای کشویی یا پنجره شیشه‌ای کشویی خارج کنم؟

تهویه هوای ایستاده از طریق درهای شیشه‌ای کشویی کمی پیچیده‌تر از نصب پنجره‌های ساده است. براکت‌های پنجره استاندارد برای نصب افقی در پایین پنجره‌ها طراحی شده‌اند، اما می‌توان آن‌ها را به‌صورت عمودی نصب کرد تا در پنجره‌های کشویی و درهای کشویی قرار بگیرند.

ممکن است برای نصب سیستم‌های کولرگازی برای پنجره‌های کشویی نیاز به تغییراتی در براکت پنجره داشته باشید، برای پنجره‌های کشویی، باید مطمئن شوید که براکت به‌اندازه کافی بلند باشد تا با دهانه مطابقت داشته باشد. واحدهایی که دارای براکت های دو پنجره هستند معمولاً برای پنجره‌های کشویی به‌خوبی کار می‌کنند.

برای راهنمای گام‌به‌گام نصب کولرگازی ایستاده در یک پنجره کشویی، می‌توانید ویدیوهای مربوط به این موضوع را از یوتیوب تماشا کنید.

برچسب ها: