حالت درای DRY کولر گازی چیست و چه کاربردی دارد؟

شاید بسیاری از افراد با حالت درای DRY کولر گازی آشنایی نداشته باشند. به همین خاطر در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با خصوصیات حالت dry کولر گازی صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم مقاله و درباره کولر گازی چیست؟ و چگونه کار می‌کند و انواع آنها را مطالعه کنید.

چرا کولر گازی دارای حالت‌های مختلف هستند؟!

با توجه به مزیت‌های بسیار زیادی که برای کولرهای گازی وجود دارند، بسیاری از خانه‌ها حداقل دارای یک کولر گازی می‌باشند. هر چقدر صنعت تولید کولر گازی در کشورهای مختلف پیشرفت می‌کند، کولر گازی‌ها نیز با آپشن‌های مختلفی به تولید می‌رسند.

کولرهای گازی به دلیل اینکه باید در تنوع آب و هوایی مورد استفاده قرار گیرند، دارای حالت‌های مختلفی می‌باشند. به طور مثال ممکن است یک فرد در جنوب کشور و یک فرد در شمال کشور از یک برند از کولر گازی استفاده کند. کولر گازی باید با داشتن حالت‌های مختلف، بهترین هوا و مطلوب ترین آب و هوا را برای افراد در سطح کشور تنظیم کند.

آشنایی با حالت DRY کولر گازی

یکی از بهترین حالت‌های کولر گازی که اتفاقا بسیاری از افراد با آن آشنایی ندارد، حالت dry کولر گازی می‌باشد. این حالت که به حالت خشک هم معروف می‌شود، بیشتر برای کاهش رطوبت هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی از شهرها مانند شهرهای شمالی کشور و برخی از شهرهای جنوبی که هوا شرجی می‌باشد، استفاده از حالت درای کولر گازی مزیت‌های بسیار زیادی دارد.

حتما برای شما هم پیش آمده است که در خانه خود احساس رطوبت بسیار زیادی کنید، ولی نتوانید کولر گازی را روی حالتی بگذارید که احساس بهتری داشته باشید. حالت dry کولر گازی این امکان را به شما می‌دهد تا میزان رطوبت درون اتاق خود را کاهش دهید.

در این حالت، کولر گازی به گونه‌ای عمل می‌کند که رطوبت اضافی داخل اتاق را حذف کند. این کار باعث می‌شود که دمای اتاق متعادل شود و همچنین، رطوبت اضافی در اتاق وجود نداشته باشد. حالت درای کولر گازی باعث ایجاد حس بهتر در هنگام تنفس می‌شود.

چه زمانی بهتر است از حالت درای dry استفاده کنیم؟

یکی از سوالات رایجی که برای افراد پیش می‌آید این است که حالت dry کولر گازی بهتر است چه زمانی مورد استفاده قرار گیرد؟ به طور کلی، این حالت بیشتر برای زمانی که هوا بارانی و شرجی می‌باشد، مناسب است. زیرا می‌تواند هوای اتاق را خشک کند و باعث حذف رطوبت اضافی اتاق شود.

در صورتی که با شرایط زیر مواجه بودید، بهتر است از حالت dry کولر گازی استفاده کنید تا تهویه اتاق شما بهبود پیدا کند:

  • در صورتی که در شهرهای دارای رطوبت زیاد زندگی می‌کنید و می‌خواهید رطوبت منزل خود را کاهش دهید.
  • در روزهای بارانی که رطوبت هوا افزایش پیدا می‌کند و هوا شرجی می‌شود، می‌توانید از حالت dry کولر گازی استفاده کنید.
  • در صورتی که هوای اتاق شما مطلوب است، ولی رطوبت درون اتاق شما زیاد است، می‌توانید از حالت خشک کولر گازی استفاده کنید.
  • در روزهای بارانی و روزهای گرم تر سال، استفاده از حالت خشک کولر گازی منطقی‌تر است.
حالت dry کولر گازی برای چه موقعی باید ازش استفاده کنیم؟
حالت DRY کولر گازی در مصرف انرژی و صرفه جویی برقی چه تاثیری دارد؟

نحوه تنظیم حالت dry کولر گازی و اسپلیت

حالت dry کولر گازی و حالت‌های دیگر کولر گازی به راحتی می‌توانند با یک دکمه بر روی کنترل تنظیم شوند. اگر دارای کولر گازی هوشمند می‌باشید، فقط کافیست که دکمه Mode روی کنترل را بزنید و از میان گزینه‌های مختلف، حالت dry را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید که با تنظیم کولر گازی بر روی حالت خشک، شاید شما امکان تغییر برخی از آپشن‌ها را نداشته باشید. به طور مثال، امکان تغییر سرعت فن در زمانی که حالت کولر گازی بر روی خشک می‌باشد، وجود ندارد. پس به این موضوع در هنگام انتخاب حالت درای کولر گازی توجه داشته باشید.

حالت DRY درای کولر گازی و صرفه جویی در مصرف برق!

یکی از مزیت‌های بزرگ استفاده از حالت dry کولر گازی این است که می‌تواند باعث صرفه‌جویی در مصرف برق گردد. زمانی که شما کولر خود را بر روی حالت خشک تنظیم می‌کنید، میزان دمای کولر گازی به صورت متعادل تنظیم می‌شود. همین موضوع سبب می‌شود که کولر گازی نیروی بیشتری برای خنک کردن اتاق مصرف کند. این در حالی است که قرار دادن کولر گازی بر روی حالت fan یا هر حالت دیگری، نیروی بیشتری را مصرف می‌کند.

برخی از کولرهای گازی زمانی که بر روی حالت خشک قرار می‌گیرند، در صورت نیاز به صورت اتوماتیک خاموش می‌شوند. در واقع، در این حالت کولر تشخیص می‌دهد که اتاق چه زمانی به دمای بالای 12 درجه می‌رسد. اگر دمای اتاق زیر 10 یا 12 درجه باشد، کولر گازی خاموش می‌شود و انرژی زیادی مصرف نمی‌کند.

همه این اتفاقات باعث می‌شود که حالت درای dry کولر گازی باعث صرفه‌جویی در مصرف برق شما شود. به همین خاطر، سعی کنید که در صورت وجود رطوبت اضافی در خانه، از این حالت برای کاهش رطوبت استفاده کنید.

جمع بندی حالت dry

اگرچه کولرهای گازی دارای حالت‌های مختلف می‌باشند. ولی بسیاری از افراد بدون توجه به این حالت‌ها، همیشه کولر گازی خود را در حالت cool یا fan می‌گذارند. ولی واقعیت این است که در برخی از موارد مانند زمانی که هوا رطوبت زیادی دارد، این دو حالت برای خنک کردن هوا مناسب نیستند و باعث تنظیم رطوبت منازل نمی‌شوند.

حالت dry کولر گازی یکی از حالت‌های کولر گازی است که برای خشک کردن هوای اتاق مورد استفاده قرار می‌گیرد. این حالت باعث حذف رطوبت اضافه در خانه شده و احساس بهتری به شما و اعضای خانواده شما می‌شود. در این مقاله سعی کردیم بیشتر در رابطه با این حالت صحبت کنیم تا در هنگام انتخاب حالت‌های مختلف کولر گازی، بیشتر با این حالت آشنا باشید.

برچسب ها: