قیمت انواع کولر گازی دو تکه دیواری

به منظور کنترل سیکل تبرید تراکمی و دمای محیط لازم است. در فضای خانه یا محیط کار دستگاه های تهویه مطبوع فعال باشند. کولر گازی دو تکه نوعی دستگاه تهویه هوا یا سیستم سرمایشی است. که استفاده از آن به کنترل دما و رطوبت محیط کمک شایانی می‌کند. در واقع کولر گازی دو تکه هوای گرم داخل ساختمان را با تبخیر مایع مبرد به هوای مطبوع و خنک تبدیل می‌کند. بنابراین می‌توان گفت کولر گازی می‌تواند دمای محیط را به دمای سازگار با بدن یا دمای مطلوب برساند. برای خرید و قیمت کولر گازی اسپلیت به این صفحه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید

مزایای استفاده از کولر گازی های دیواری دو تکه

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، استفاده از کولر گازی دو تکه مزایای دیگری نیز دارد از جمله؛ سازگاری با محیط زیست، کاهش مصرف انرژی، خنک کنندگی سریع، صدایی آرام و ملایم، طول عمر زیاد، انتقال یکنواخت سرما و گرما، آلودگی محیطی کمتر، فضاهای اشغال شده کمتر، تنوع مدل و ابعاد و ….

فاکتور های موثر بر قیمت کولر گازی اینورتر دوتکه

در هنگام خرید کولر گازی فاکتورهای متفاوتی مد نظر مشتری قرار دارد، که بدون شک مهمترین آنها قیمت است. به همین دلیل قیمت اسپلیت بر نظر و انتخاب مشتری اثرگذار است. اما قیمت تمام شده کولرهای گازی متاثر از فاکتورهای مختلفی است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود.

1- برند کولر گازی دو تکه

اولین و اساسی ترین فاکتور موثر بر قیمت کولر گازی اینورتر دوتکه، شرکت و برند سازنده آن است. برند سازنده هر محصولی تضمین کننده کیفیت محصولات ارائه شده است. به همین دلیل هر چه برند معتبر تر باشد کیفیت محصول خریداری شده نیز بالاتر خواهد بود. این امر منجر به افزایش قیمت نیز می‌شود. برندهای کولر گازی دو تکه شامل؛ کولر گازی دو تکه ال جی، کولر گازی دو تکه اجنرال، کولر گازی دو تکه گری، کولر گازی دو تکه بوش، کولر گازی دو تکه جنرال.

2- قیمت ارز بخصوص دلار

قیمت اسپلیت (به خصوص اسپلیت هایی که ساخت داخل کشور نیستند) متثر از قیمت ارز است. هر چقدر نوسان قیمت دلار در کشور بیشتر باشد، قیمت اسپلیت و کولر گازی دوتکه‌ای نیز به همان اندازه دچار نوسان می‌شود. از طرف دیگر برخی از برندها با ایران در معامله مستقیم قرار ندارند. این امر موجب افزایش واسطه های خارجی و داخلی و در نتیجه افزایش قیمت می‌شود.

3- نوع موتور کولر گازی دوتکه‌ای

قدرت و نوع موتور کولرگازی از جمله فاکتورهای دیگری است که بر قیمت تمام شده آن موثر است. هر چه امکانات موتور کولر بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. دنیای علم بر افزایش قدرت موتور اسپلیت و افزایش ظرفیت و کارایی آن متمرکز شده است. بدون شک این توسعه موجب افزایش قیمت آنها به مرور زمان خواهد شد.

4- نوع ظرفیت و توان کولر گازی های دو تکه

نوع اسپلیت بر قیمت تمام شده آن اثرگذار است. هر چه متراژ خانه بالاتر باشد نوع ظرفیت کولر گازی دوتکه انتخابی نیز متفاوت تر خواهد بود. خانه های با متراژ بالا به اسپلیت هایی یا موتور قوی نیاز دارند، این در حالی است که برای خانه های کوچک می‌توان از کولر گازی های با دور موتور پایین استفاده کرد. همچنین مکانی که قرار است در آن کولر گازی اینورتر دو تکه گذاشته شود، بر نوع توان آن نیز اثر گذار است. بدون شک نوع کولرهایی که برای سالن های کنفرانس، ادارات و … مورد استفاده قرار می‌گیرند، متفاوت از کولرهای فضای اداری و خانه است.